Valikko

Vapaa-aika ja liikunta / Nuorisotoimi / Harrastuskalenteri

Harrastuskalenteri

(lukuvuosi 2019-20)

MAANANTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Nuorisotalo)
13.00-16.00 1.-3.lk

4H-YHDISTYS (Koulu, C-rakennus)
15.00-16.00 Bändikerho yläkoululaisille

4H-YHDISTYS (Koulu, luokka 104)
17.00-18.30 Keppihevoskerho 1.-6.-lk. (ilm. viimeistään 25.9. mennessä) kerho alkaa 30.9.

NAISVOIMISTELIJAT (Liikuntasali)
18.00-19.00 Kuntomix kaikenikäsille

19.00-20.00 Powerbikki kaikenikäisille

 

PARTIO (Kuhmola)

17.00-18.30 parilliset viikot Papa 6.-7.-luokkalaiset (Nina Korhonen)

17.00-18.00 parittomat viikot K3 8.-luokkalaiset (Nina Korhonen)

 

NUORISOTOIMI (Nuorisotila paloaseman yläkerrassa)
16.00-18.30 4.-6.lk
18.30-21.30 Yli 13-vuotiaat

TIISTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.-lk

NUORISOTOIMI (Nuorisotila paloaseman yläkerrassa)

16.00-18.30 7.-9.-luokkalaiset
18.30-21.30 yli 13-vuotiaat

KUMU (Liikuntasali, naisten pukuhuoneen puoleinen pääty)
17.00-18.00 Lastenlentopallo

NAISVOIMISTELIJAT (Liikuntasali)
18.00-19.00 Parkourgym kouluikäisille 7v. →

NUORISOTOIMI (Koulu, B-rakennus, luokka 1108)
19.00-21.00 Roolipelikerho yli 13v. (Sami Kyllönen)

KESKIVIIKKO

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.lk

KOULU (koulun kentällä tai salissa)

14.00-15.00 Pallopelikerho 3.-6.-lk (Iiro Salminen ja Alma Karevesi)

MUSIIKKILEIKKIKOULU (Kuhmolan ala-kerta)
n.14.00-18.30 muskariryhmät

KOULU (Liikuntasali)

15.00-16.00 Sählykerho 7.-9.-lk (Iiro Salminen ja Alma Karevesi) 2.10. alkaen

 

KOULU (C-rakennus)

15.00-17.00 KUVISTA KÄSIN -taidekerho 4.-9.-lk. (Mariella Rauhala)

 

NUORISOTOIMI (Nuorisotila paloaseman yläkerrassa)

16.00-18.30 4.-6.lk
18.30-21.30 yli 13-vuotiaille

4H-YHDISTYS (Koulu, kotitalousluokka)

17.00-19.00 Kokkikerho 1.-6.-lk (ilm. viimeistään 25.9. mennessä) kerho alkaa 2.10.

 

SÄHLY (Liikuntasali, miesten pukuhuoneen puoleinen pääty)

17.30-19.00 Sählyä vauvasta vaariin

 

NAISVOIMISTELIJAT (Liikuntasali, naisten pukuhuoneen puoleinen pääty)

18.00-19.00 Habaa!

 

TORSTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.lk

KOULU (B-rakennus)
13.00-15.00 Taiteen perusopetus 1.-2.-luokkalaisille (Leena Aalto-Heikkilä)

PARTIO (Kuhmola)
17.00-18.30 Sudenpennut 1.-3.lk (Niina Saarinen)
18.30-20.00 Seikkailijat 4.-6.lk (Ville Saarinen

KUMU (Liikuntasali, miesten pukuhuoneen puoleinen pääty)
17.30-19.00Lentopallon tekniikkaryhmä

SRK (Seurakuntakoti)
18.00-21.00 Nuortenilta 7.lk →
Kuhmoisissa 29.8./ 26.9./ 24.10. / 21.11.  7.taivas
Padasjoella 12.9./ 10.10./ 7.11./ 5.12. Nuokkari

PERJANTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.lk

SALIBANDY (Liikuntasali)

17.30-19.00 Sählyä yli 15-vuotiaille

 

NUORISOTOIMI (Nuorisotila paloaseman yläkerrassa)
19.00-24.00 yli 13-vuotiaat

LAUANTAI

NUORISOTOIMI (Nuorisotila paloaseman yläkerrassa)
19.00-24.00 Kuukauden toinen lauantai yli 13-vuotiaat

SUNNUNTAI

SALIBANDY (Liikuntasali)

18.00-19.30 Sählyä yli 15-vuotiaille

 

Yhteystiedot:

4H Leena Toivakka 040 587 7804 / Nina Peltola 040 189 8884
Iltapäivätoiminta Auriina Lehtonen 040 485 6860
Koulu koulusihteeri 040 534 1661
tarkempia tietoja kannattaa kysellä suoraan kerhojen vetäjiltä
Lentopallo Asta Olkkonen 040 570 9451
Musiikkileikkikoulu opistosihteeri 040 712 2640
Naisvoimistelijat 040 742 3848
Nuorisotoimi Satu Forsberg 040 541 0334
Partio Nina Korhonen 040 555 8921/ Niina Saarinen 0400 465 666/ Ville Saarinen 044 500 8889
Srk Tiina Ampuja -Töyry 040 749 2281
Sähly Simo Juurikka 0400 353 209

Jaa tämä sivu

Facebookissa

Copyright 2017 © Kuhmoisten kunta

Nopeuden ja turvallisuuden takaa webStage - Teknologia & Design © online.fi