Valikko

Vapaa-aika ja liikunta / Nuorisotoimi

Harrastuskalenteri

Tietoa kuuntelutoiminnosta

(lukuvuosi 2021-22)

Ensin illan harrastustarjonta, alhaalla myös koulun pitkän välitunnin Harrastamisen Suomen mallin kerhotoiminta.

MAANANTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.lk sisältää liikuntakerhon Harrastamisen Suomen malli
HARRASTAMISEN SUOMEN MALLI (Kuhmola) harrastamisen Suomen malli
16.00-18.00  Näytelmäkerho 6.-9.lk

NUORISOTOIMI (Nuorisotila)
16.00-18.30 6. lk
18.30-21.30 yli 13 v

KUMU (Liikuntasali)
17.00-18.00 Nuorten lentopallo

TIISTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.-lk  sisältää käsityökerhon Harrastamisen Suomen malli

NUORISOTOIMI (Nuorisotila)
16.00-18.30 4.-6.-luokkalaiset
18.00-21.30 yli 13-vuotiaat

NAISVOIMISTELIJAT (Liikuntasali)
18.00-19.00 Parkourgym 7v. →

VPK (Paloasema)
18.00-20.00 Nuoriso-osasto

KESKIVIIKKO

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.lk

MUSIIKKILEIKKIKOULU (Kuhmolan ala-kerta)
n.14.00-18.30 muskariryhmät

NUORISOTOIMI (Nuorisotila)
16.00-18.30 4.-5.lk
18.30-21.30 yli 13-vuotiaille

4H (Koulu)
17.00-19.00 Kokkikerho 1.-6.-lk

KUHMOISTEN NUORISOSEURA
Pyöräilykerho (tarkemmat ajat vetäjiltä)

TORSTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.lk

KOULU (C-Rakennus)
13.15-15.00 Taidekerho 1.-2.lk (Leena Aalto-Heikkilä)
15.00-17.00 KUVISTA KÄSIN-taide-ja käsityökerho 5.-9.lk (Mariella Rauhala)

PARTIO (Kuhmola ja nuorisotila)
15.30-17.00 Sudenpennut 1.-2.lk
16.00-17.30 Sudenpennut 1.lk.
17.00-18.30 Sudenpennut 3.lk
17.00-18.30 Seikkailijat 4.lk
16.30-18.30 Seikkailijat 5.lk
18.05-19.30 Tarpojat 6.lk →

Ryhmiin ilmoittautuminen kuhmoistenkorpisudet@gmail.com tai puhelimitse Niinalle

KUMU (Liikuntasali)
18.00-19.00Lentopallon tekniikkaryhmä

SRK (Seurakuntakoti, 7. taivas)
18.00-21.00 Nuortenilta 7.lk →
kerran kuussa Kuhmoisissa

PERJANTAI

ILTAPÄIVÄTOIMINTA (Koulu)
13.00-16.00 1.-3.lk

NUORISOTOIMI (Nuorisotila)
19.00-24.00 yli 13-vuotiaat

LAUANTAI

NUORISOTOIMI (Nuorisotila)
19.00-24.00 Kuukauden toinen lauantai yli 13-vuotiaat

 

 

Yhteystiedot:

4H Leena Toivakka 040 587 7804 
Iltapäivätoiminta Auriina Lehtonen 040 485 6860
Koulu koulusihteeri 040 534 1661
tarkempia tietoja kannattaa kysellä suoraan kerhojen vetäjiltä
Lentopallo Asta Olkkonen 040 570 9451
Liikuntatoimi Pipsa Suominen 040 034 4582
Musiikkileikkikoulu opistosihteeri 040 712 2640
Naisvoimistelijat 040 742 3848
Nuorisotoimi Satu Forsberg 040 541 0334
Partio Niina Saarinen 0400 465 666
Srk Tiina Ampuja -Töyry 040 749 2281
Työväenopisto toimisto 040 712 2640
VPK Ida Heickell-Skyttä 040 169 3500
Harrastamisen Suomen malli Mariella Rauhala 040 589 4701 

Koulun pitkän välitunnin Suomen harrastamisen mallin kerhot: Harrastamisen Suomen malli

 

MAANANTAI TIISTAI KESKIVIIKKO TORSTAI PERJANTAI


Lautapelit (eskarit)   
(B-rakennus)


Musisointi (0-3lk)
(B-rakennus)

Bändi (4-9lk)
(Musaluokka)


Lautapelit (2-4lk)
(Monitoimitila)

 
 


Käsityöt ja askartelu
(3-6lk) (C-rakennus)    


Lukemista lapsille   
(B-rakennus)

Käsityöt ja askartelu
ryhmä 1 (0-2lk) (B-rak.)    
Käsityöt ja askartelu
ryhmä 2 (0-2lk) (B-rak.)
   
Kielikylpy (1-4lk)
(B-rakennus)

Lautapelit (1.lk)
(B-rakennus)
 

Kungfu (5-9lk)
(liikuntasali)

Korupaja(7-9lk)
(Koivu 156)

Kungfu (5-9lk)
(liikuntasali)

Korupaja (5-6lk)
(Koivu 156)

Piirustus (5-9lk)
(Kuvisluokka)
   
Kuntosali (7-9lk)
(kuntosali)

Neulonta (5-9lk)
(Vaahtera 169)
 

Jaa tämä sivu

Facebookissa

Copyright 2017 © Kuhmoisten kunta

Nopeuden ja turvallisuuden takaa webStage - Teknologia & Design © online.fi